Succesvolle Vastenactiedag 13 maart 2018 ten behoeve van Stichting Ambulance Wens
03 april 2018
 
De vastenactiedag op scholengemeenschap Spieringshoek heeft een hele lange traditie.
 

Elk jaar in de katholieke vastentijd vóór Pasen zetten we ons met de leerlingen in voor mensen die minder kunnen of minder mogelijkheden in het leven hebben als wij zelf hebben. Dit jaar hebben we als goede doel gekozen voor de Stichting Ambulance Wens. Nienke Delfos uit de vierde klas heeft zich er hard voor gemaakt om voor dit doel te kiezen. Veel leerlingen en collega’s hebben in hun familie al te maken gehad met deze stichting, die wensen vervult voor mensen die heel ernstig ziek zijn.

Dinsdag 13 maart was het zover. We hadden er dit jaar voor gekozen om workshops aan te bieden aan onze leerlingen. Er waren in totaal 36 verschillende activiteiten en workshops waaruit de leerlingen konden kiezen. Er werden creatieve, sportieve en studie-gerelateerde workshops aangeboden.

Om 9.00 uur stipt begonnen de workshops. Vol enthousiasme en met een gezonde dosis spanning begonnen de leerlingen aan deze dag die heel anders was dan een gewone lesdag. Gedurende de dag hebben we onze leerlingen héél actief gezien bij al die verschillende activiteiten. Gelukkig regende het niet hard, dus de sponsorloop kon doorgaan en ook korfballen buiten was goed te doen. Er heerste serene rust bij yoga, er werd flink geknokt bij boksen, mooie bloemstukken ontstonden, er werd gerend, diep nagedacht over het profielwerkstuk en gefietst voor een lekkere smoothie.

Er waren twee vrijwilligers van de Stichting Ambulance Wens met een echte ambulance en een informatiestand over het werk van de stichting.

De dag verliep heel plezierig. Ik hoorde veel opmerkingen in de wandelgangen: “Leuk hé?”, “Was het bij jou ook zo gezellig?”, “Ik heb er best veel van geleerd”, “Zullen we samen gaan fietsen voor een smoothie?”, “Je wordt er wel moe van he, van dat X-Core!”

De komende weken gaan de leerlingen bij hun mentoren het geld inleveren voor deze workshops en dan kunnen we het eindbedrag door middel van een cheque officieel overhandigen.

Zonder de medewerking van héél veel mensen was het niet mogelijk geweest deze dag te organiseren. Gelukkig was Sereni Horton van het bedrijf Koekela was zo lief om voor al onze workshopleiders een lekkere traktatie te sponsoren (www.koekela.nl).

We willen al deze mensen ook bij name noemen.

Nienke Mc Rae, Sjoerd Nelis, Jeroen Langeveld, Miles Zeilstra, Chelsey van ’t Oor, Ilja Hoeben organiseerden voor het vak M&O een Fifa-toernooi; Johan van Ee (Yohan Dojo Team Takerki) verzorgde een workshop thai/kickboxing; Mevrouw Marijn Poel had een hele gevarieerde workshop georganiseerd met allerlei activiteiten, zoals het oplossen van een rubik’s cube en serious gaming; Karin Beesems en Monique den Ouden maakten echte ‘dreamcatchers’ met leerlingen; Yvonne de Vaal verzorgde een workshop drama; Hanke Baijings, Marissa Geus, Meike Windhorst, Carly van der Heiden, Lieke van Mourik en Seressa Liekendiek (B1F) gaven ook een workshop drama; de sectie Lichamelijke Opvoeding had de handen vol aan maar liefst twee activiteiten: een voetbaltoernooi voor meer dan honderd leerlingen en een bezoek aan Jump XL met leerlingen die het vak BSM volgen; Esther van ’t Wout en Özge Dogan gaven allebei een hele rustgevende workshop yoga; Nettie Suiker keek naar een Franse film; Rob Luchies gaf tweemaal een workshop excel; Marion Thier en Justin Zandbergen gaven met leerlingen uit B1A een workshop chocolaatjes maken naar aanleiding van het vak O&O; Marije Blüm maakte echte survivalarmbandjes met leerlingen; Noël gaf een dance-workshop (met dank aan Malou Koesoemo Joedo); Suzanne Visser, Leontine Vis en Carola Visser hadden een hele actieve workshop bloemschikken (met dank aan sponsoren www.koningsbloemen.nl en bloemenveiling Fleurametz Naaldwijk); Jasmin van Nugteren en Merel Wijntjes (H2E) hadden een superleuke workshop bloemschikken georganiseerd (met dank aan sponsor De Plantenhal in Rhoon); Anita de Widt gaf een superactieve workshop X-Core (met dank aan Sportcentrum Vlaardingen); Glenn Duivenvoorden (V4) gaf met zijn trainers tweemaal een workshop schermen in de aula; Twan Witteveen (H2A) gaf twee workshops judo; Mathijs Capel en zijn gitaarleraar Ruben Scholten gaven gitaarles; Floortje van Halderen, Eline van de Linden, Carmen van der Weiden en Minke Venhorst (H2A) gaven twee workshops cupcakes versieren; Maikel Wong (van M-Vitality in Schiedam) gaf twee workshops boksen (met dank aan Belinda de Otter); Meraa Walaa Salem gaf twee workshops henna-tatoeages zetten en ze leerden leerlingen ook haar invlechten; Mirjam Pelupessy gaf een workshop choreografie; Noah Populier en Daphne Poot gaven twee workshops korfbal op het schoolplein (met dank aan Korfbalvereniging Nexus); Sem Korpel, Robin Bal, Jack Trooster en Rick Doeve (H2A) hadden een supercool snelheidsparcours uitgezet waar leerlingen lekker konden rennen; Anuska Boedhram en twee collega’s hadden een superleuke activiteit georganiseerd: Fiets je eigen smoothie (met dank aan: Irado); Diana de Winter leerde leerlingen uit de bovenbouw hoe je een echt ondernemingsplan moet maken; Kim Nieuwpoort-Hollemans leerde leerlingen waar je op moet letten bij solliciteren; Jenaro Voshol (B1G) en Zoï Droog (H3G) gaven twee workshops percussie; Mattieu Sikkema gaf leerlingen informatie en tips hoe je het profielwerkstuk zou kunnen aanpakken (met dank aan: Hogeschool Rotterdam en Leonora Hogerland); Noor Kaddoura (H2F) en Lisa van Vriesland (A2C) gaven twee workshops ‘Just Dance’; Marieke Mooiman leerde leerlingen portret tekenen; Conny Oosterom organiseerde de jaarlijkse sponsorloop voor meer dan honderd leerlingen; Kitty Hoogstrate had een paar echte brandweermannen meegenomen en organiseerde twee workshops over brandveiligheid. Verder waren er een heel groot aantal docenten die examentrainingen verzorgden voor onze eindexamenkandidaten: Edward Drost, Josselyn van Dijk, Jelger Schoen, Ramon de Jonge, Mario Bouwmeester, Marc Visscher, Jeanette van Leeuwen, Inez Bijtenhoorn, Marion Thier, Gerben Lodder, Richard Switser, Jarryd Jamoena, Rosita Meuleman, Paul Scholte, Baris Pelit en Thera Kokx.

Verder was het niet mogelijk om deze dag tot een succes te maken zonder de volgende personen:

Judith van den Berg (voor de algehele organisatie was Judith onmisbaar), Ronald de Goede, Paul Meulenberg, Jeanette Ensel, Mariëtte van Seters, Corrie van Gelderen (met dank aan Schoonmaakbedrijf W.Tol) en alle collega’s die surveilleerden bij de verschillende workshops: Niels Kleiss, Eveline Heijnen, Annika van den Berg, Pamela van Bers, Marjan Krijvenaar, Kevin van der Geest, Gerben Lodder, Linda Sies, Sylvia Lansbergen, Bert Mandemaker, Figen Yurdem, Ana Stigter, Anna Hoogesteger, Ykje Kouwenhoven, Deirdre Noten, Helma van der Windt, Sapana Badri, Segunda Fernández, Arina Prins, Patty Meuling, Cornelie Hordijk, Pasquinel Hartman, Eric Craane, Jaswant Kedar, Marc Karreman en Louise Melchers (fotografie).

 

Ron Kemper, docent levensbeschouwing

ga terug
Agenda
woensdag, 19 september
donderdag, 20 september
vrijdag, 21 september
zaterdag, 22 september
zondag, 23 september
maandag, 24 september
Kamp klas 2
Buitenlandse reizen 5e klassen
dinsdag, 25 september
Kamp klas 2
Buitenlandse reizen 5e klassen

 

Fotoalbum
Naar de fotoalbums